Przejdź do treści
Dobra koło Limanowej
Przejdź do stopki

Dobra, 13.04.09 r. - Konkurs Śmiguśnioków

Treść

 

 

 


KONKURS  "ŚMIGUŚNIOK 2009 ROKU"
 
          W Poniedziałek Wielkanocny, w Dobrej, po  raz drugi  odbył się konkurs na "ŚMIGUŚNIOKA  ROKU", zorganizowany przez Towarzystwo  Miłośników  Regionu  Dobrzańskiego i Gminny Ośrodek  Kultury  w  Dobrej.  W Gminnym Ośrodku  Kultury już od godziny szóstej rano na wszystkich śmiguśnioków chętnych do udziału w konkursie oczekiwała Komisja Konkursowa powołana przez Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego - inicjatora konkursu. 
       Spośród około trzydziestu śmiguśnioków, którzy od północy figlowali w centrum Dobrej, przed Komisją Konkursową zaprezentowało się siedemnastu. Oceniano przyznając punkty za tradycyjność użytych materiałów i wykonania strojów, ich kompletność, staranność i estetykę wykonania, akcesoria i turkotanie.
 

      Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 26 kwietnia. Uczestników konkursu - śmiguśnioków już w cywilu powitali Panowie Stanisław Rząsa i Jerzy Kaim - inicjatorzy konkursu.

Prezes TMRD Pan Jerzy Kaim ogłasza wyniki konkursu.
             I miejsce i tytuł "ŚMIGUŚNIOKA  2009 ROKU" przyznano Piotrowi Białoniowi z Dobrej - nagroda:
cyfrowy aparat fotograficzny  KODAK.

II miejsce Piotr Ranosz - nagroda: MP 4 VIDEO

 
           Miejsce III Wojciech Kosmal - nagroda: zestaw głośnikowy do komputera. Wszyscy pozostali uczestnicy: Paweł Prokocki, Paweł Bełżek, Bartosz Wróbel, Grzegorz Czyrnek, Paweł Wątor, Eliza Sieja, Joanna Trzópek, Roman Smaga, Paweł Gąsior,  Adam Wątor, Łukasz Palka, Mateusz Żabówka, Dawid Kołodziej i Grzegorz Smaga otrzymali dyplomy, film DVD i pamięć USB 2 GB.
 


 
  

 

 

 

33531